Aktualności - Obóz sportowy

Orliki z Reska na obozie sportowym

Od 09 do 15 lipca 2013 r. młodzi piłkarze AP Mewa Resko byli uczestnikami trzeciego obozu sportowego. Chłopcy gościli w murach Domu Wczasowego „Rozalia" w Rewalu, ich główną bazą treningową był Orlik w Trzęsaczu, a gościnnie grali na Kompleksie Sportowym w Rewalu. Cieszy fakt, że w tym roku udało się zorganizować na wyjazd znacznie większą grupę dzieci. Dzięki temu, że dołączyli chłopcy z grupy młodszej AP Mewa Resko oraz siedmiu chłopców z zaprzyjaźnionej drużyny Pomorzanina Nowogard, cała ekipa obozowiczów liczyła 24 osoby. Trzeba przyznać, że goście z Nowogardu bardzo szybko zaaklimatyzowali się i wszyscy razem tworzyli naprawdę zgrany team. Obecność gości na obozie wniosła do grupy powiew świeżości i była zupełnie nowym doświadczeniem, ale też sprawdzianem gościnności, który nasi chłopcy zdali bardzo dobrze. Krąg naszych znajomych mogliśmy poszerzyć jeszcze o AP Sparta Gryfice, której to zawodnicy przebywali w tym samym czasie również w DW „Rozalia". To sprawiło, że AP Mewa Resko miała stałego sparingpartnera. Akademia z Gryfic powstała niedawno i ma niewielkie doświadczenie, dlatego nasi chłopcy chętnie dzielili się z nimi swoją wiedzą. W rezultacie okazało się, że ten wspólny termin obozu był korzystny dla obu stron. Ostatnie turnieje pokazały, że AP Mewa Resko już nieźle sobie radzi na boisku i osiąga coraz większe sukcesy, ale zawodnicy i ich trenerzy zdają sobie sprawę, że jeszcze wiele muszą się nauczyć, a takie spotkania na pewno w tym pomagają.

Ten czas spędzony w Rewalu to był dla uczestników naprawdę pracowity tydzień. Każdego dnia odbywali dwa treningi, a oprócz tego rozgrywali jeszcze sparingi, czasami nawet dwa dziennie. Zagrali towarzyskie spotkania z Górnikiem Polkowice, Chrobrym Głogów, Iną Goleniów, Orkanem Boleszkowice i oczywiście Spartą Gryfice. Takie mecze pomimo tego, że są towarzyskie, uczą prawidłowych zachowań i szybkiej reakcji na boisku. Zadowalający jest dla nas bilans tych spotkań, bo chłopcy tylko jeden mecz zremisowali, a resztę wygrali i to czasami bardzo wysoko. To utwierdziło nas w przekonaniu, że ciężka praca daje efekty, ale by utrzymać formę, nie można jej zaniechać. Młodzi piłkarze pamiętają o tym i mamy nadzieję, że nigdy o tym nie zapomną. Z drugiej strony powinno dodać to zawodnikom skrzydeł i pewności siebie, a ta jest przecież niezbędna na murawie i w życiu codziennym.

Podczas tego wyjazdu młodzi zawodnicy przekonali się, że plaża może służyć nie tylko do leniuchowania, ale może być super boiskiem treningowym. Ciekawą odmianą był trening i sparing na plaży. Trzeba się było nieźle namęczyć, ale chłopcy uwielbiają grać w piłkę, a wtedy każde miejsce jest odpowiednie do gry, nawet plaża. Było super!!!

Wszystkie działania podejmowane w czasie trwania obozu, były po to by dalej pracować nad kondycją i koordynacją ruchową, dynamiką oraz stałymi fragmentami gry. Na pewno jednym z zadań tego wyjazdu było przygotowanie do wrześniowego turnieju organizowanego przez opiekunów AP Mewa Resko. Jako gospodarze musimy się przecież dobrze zaprezentować. Założone cele mogły zostać zostały zrealizowane, bo czuwali nad tym profesjonalni trenerzy. Za wszelkie treningi piłkarskie odpowiedzialny był trener Dawid Ryba, a trener Michał Andrusieczko dzielnie zajmował się młodymi bramkarzami.

Organizatorzy i opiekunowie zadbali, by chłopcy poza piłką, mieli też trochę innych rozrywek i zajęć. I tak projektowali herb swojej akademii, odwiedzili wesołe miasteczko, miło spędzili czas na ognisku w Ośrodku Adria, w którym mieszkali zeszłego lata. Oczywiście było jeszcze dużo zabawy na plaży. Dla uczestników z pewnością były to niezapomniane chwile. Oprócz tego, że robili to, co lubią najbardziej, nawiązali nowe kontakty, przyjaźnie, które miejmy nadzieję przetrwają również poza boiskiem. Takie treningi powiązane z zabawą wzmacniają chłopców, a to pomaga im później walczyć na boisku.

Uczestnikami obozu byli chłopcy z obu grup treningowych AP Mewa Resko: Hubert Ciepliński, Kacper Dul, Eryk Jeż, Olaf Jeż, Adam Kubień, Samuel Kubień, Kacper Kulesza, Cyprian Kurzyk, Łukasz Łachmanowicz, Filip Mętel, Grzegorz Niźnikiewicz, Adrian Ostrowski, Jakub Rośczak, Michał Rybka, Kacper Skrilec, Nikodem Tomala, Hubert Tymoszyński.

Dodatkowe informacje