Aktualności - Turniej Resko

Oj działo się działo w Resku!

09 i 10 marca na hali Gimnazjum w Resku odbył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Reska.

W sobotę swoje umiejętności prezentowali zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi z poszczególnych drużyn:

Akademia Piłkarska Szczecinek
Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg
Akademia Piłkarska Technik Świdwin
LKS Pomorzanin Nowogard
Mewa Resko
Akademia Piłkarska Sparta Gryfice
KS Polonia Płoty

W niedzielę walczyli starsi zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi z takich klubów jak:

LKS Pomorzanin Nowogard
KS Polonia Płoty
Akademia Piłkarska Technik Świdwin
Football Akademy Szczecin
Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg
Akademia Piłkarska Mewa Resko

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński, który powitał serdecznie zawodników, trenerów i kibiców. Życzył wszystkim sukcesów oraz gry Fair play. Po oficjalnym otwarciu i prezentacji drużyn przystąpiono do sportowej rywalizacji .

Młodsi zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i emocjonujące.

Młodzi piłkarze walczyli o każdą piłkę, nie poddawali się. Jednak jak to w każdym turnieju bywa są dobrzy i jeszcze lepsi.

Po długiej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy:

1 miejsce – Akademia Piłkarska Szczecinek
2miejsce - Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg
3 miejsce - Akademia Piłkarska Technik Świdwin

Dyplomy za udział: LKS Pomorzanin Nowogard, Mewa Resko, Akademia Piłkarska Sparta Gryfice, KS Polonia Płoty.

W niedzielę starsi zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach każdy z każdym.

Grupa A

Football Academy Szczecin I
Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg II
Akademia Piłkarska Mewa Resko
KS Polonia Płoty

Grupa B

Football Academy Szczecin II
Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg II
Akademia Piłkarska Technik Świdwin
LKS Pomorzanin Nowogard

Tutaj też emocji nie brakowało, tym bardziej, że w tym dniu zawodnikom towarzyszyła większa liczba kibiców. Piłkarze rozgrywali mecze jeden po drugim i wielkimi krokami zbliżali się do finału. Emocje były tak silne, że niektóre spotkania nakrapiane były łzami- z jednej strony były to łzy szczęścia, a z drugiej łzy rozpaczy. Wraz z zawodnikami mecze bardzo przeżywali ich rodzice, którzy często na stojąco dopingowali swoje pociechy.

Po długich zmaganiach nastąpił punkt kulminacyjny mecze o 3 i 4 miejsce pomiędzy: LKS Pomorzanin Nowogard, a Football Academy I. Zwycięzcą tego meczu została drużyna Football Academy I, który pokonała swojego rywala 2:1.

Nadszedł czas na wielki finał i tu właśnie działo się oj działo!!! bo do wielkiego finału weszli zawodnicy naszej reskowskiej Akademii Piłkarskiej Mewa Resko wraz z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg II.

Kto nie był w tym czasie na hali niech żałuje bo było to widowisko najwyższej klasy.

Po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu, pełnym zwrotów sytuacji piłkarze z Kołobrzegu musieli uznać wyższość gospodarzy którzy zwyciężyli to spotkanie wynikiem 2:0, uzyskując zarazem pierwsze miejsce w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Akademia Piłkarska Mewa Resko
2 miejsce - Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg
3 miejsce – Football Academy Szczecin I

Dyplomy za udział: KS Polonia Płoty, LKS Pomorzanin Nowogard, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg I, Football Academy Szczecin II, Akademia Piłkarska Technik Świdwin.

Na zakończenie każdego turnieju zwycięzcom zostały wręczone atrakcyjne nagrody i puchary ( za 1m- piłki, za 2m- koszulki, za 3m-getry). Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali medale. Wręczono również nagrody indywidualne.

Młodzi piłkarze wykazali się ambicją, zaangażowaniem, wolą walki i na tych cechach mogą budować swoją piłkarską przyszłość.

W trakcie całego turnieju organizatorzy Pan O. Jeż i D. Mętel zadbali o to by sportowcy, trenerzy i kibice nie chodzili głodni i spragnieni. Każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek, słodką bułkę i napoje. Kibice mogli napić się gorącej kawy czy też herbaty, jak również posilić się pyszną zupą.

Taka impreza to wielkie przedsięwzięcie którego nie podejmie się każdy. Potrzeba wielkiej pasji aby zorganizować taką imprezę. Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez sponsorów, którym bardzo dziękujemy i liczymy na więcej.

Naszą imprezę wspomogli: Bank Spółdzielczy Gryfice, Swedwood Resko, Bar „Bartek"- Mariusz Marynowski, PPHU Magnum, ZUBWiT Mętlowie, Burmistrz Reska.

Skład Akademii Piłkarskiej Mewa Resko rocznik 2003 i młodsi: Ciepliński Hubert (bramkarz), Jeż Eryk, Rośczak Jakub, Manel marcel, Walentynowicz Sergiusz, Jarucka Amelia, Dul Kacper, Kukliński Hubert, Broniewski Marcel.

Trener drużyny- Michał Andrusieczko.

Skład Akademii Piłkarskiej Mewa Resko rocznik 2002 i młodsi: Ciepliński Hubert (bramkarz), Łachmanowicz Łukasz (bramkarz), Jeż Olaf, Jeż Eryk, Mętel Filip, Rośczak Jakub, Kulesza Kacper, Dul Kacper, Kubień Adam, Gadomski Piotr.

Trener drużyny- Dawid Ryba.

Dziękujemy trenerom. 

Dodatkowe informacje