O Akademii

Inwestujemy w młode talenty      

Z chęci krzewienia sportu wśród dzieci i miłości do piłki nożnej, zrodził się w naszych głowach pomysł, stworzenia grupy treningowej dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. Chcieliśmy rozbudzić wśród dzieci zainteresowanie spotem, a w ten sposób propagować zdrowy styl życia. Uważamy, że dzieci powinny mieć pasje, które rozwijane i pielęgnowane od najmłodszych lat, pomogą im odnaleźć się w dorosłym życiu. Nauczą ich wiary w siebie, tego, że nie można łatwo się poddawać. 

W czerwcu 2011 roku wprowadziliśmy nasz pomysł w życie, organizując grupę około 15 chłopców, którzy rozpoczęli treningi z opiekunem. Funkcję opiekuna udało nam się powierzyć Dawidowi Rybie, wychowankowi Orła Mrzeżyno i byłemu piłkarzowi m.in. Kotwicy Kołobrzeg i SMS Łódź. Pan Ryba dzięki temu, że w klubach grał z wieloma znanymi piłkarzami, stał się dla chłopców wielkim autorytetem.

Już na tym etapie osiągnęliśmy sukces: dzieci zaczęły się ruszać! Ale okazało się, że zainteresowanie naszym pomysłem jest dużo większe.

Nie spodziewaliśmy się, że nasza inicjatywa spotka się z tak dużym poparciem dzieci i ich rodziców. I to nas niezmiernie ucieszyło…

W rezultacie treningi przybrały regularną formę i po akceptacji prezesa Jana Andrusieczko, przystąpiliśmy do Stowarzyszenia LKS Mewa Resko jako

Akademia Piłkarska Orliki Mewa Resko.

 

 

Do zobaczenia na boisku :)

Inicjatorzy przedsięwzięcia 

Oktawiusz Jeż i Dariusz Mętel

Dodatkowe informacje