O Akademii

Inwestujemy w młode talenty      

Z chęci krzewienia sportu wśród dzieci i miłości do piłki nożnej, zrodził się w naszych głowach pomysł, stworzenia grupy treningowej dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. Chcieliśmy rozbudzić wśród dzieci zainteresowanie spotem, a w ten sposób propagować zdrowy styl życia. Uważamy, że dzieci powinny mieć pasje, które rozwijane i pielęgnowane od najmłodszych lat, pomogą im odnaleźć się w dorosłym życiu. Nauczą ich wiary w siebie, tego, że nie można łatwo się poddawać. 

W czerwcu 2011 roku wprowadziliśmy nasz pomysł w życie, organizując grupę około 15 chłopców, którzy rozpoczęli treningi z opiekunem. Funkcję opiekuna udało nam się powierzyć Dawidowi Rybie, wychowankowi Orła Mrzeżyno i byłemu piłkarzowi m.in. Kotwicy Kołobrzeg i SMS Łódź. Pan Ryba dzięki temu, że w klubach grał z wieloma znanymi piłkarzami, stał się dla chłopców wielkim autorytetem.

Już na tym etapie osiągnęliśmy sukces: dzieci zaczęły się ruszać! Ale okazało się, że zainteresowanie naszym pomysłem jest dużo większe.

Nie spodziewaliśmy się, że nasza inicjatywa spotka się z tak dużym poparciem dzieci i ich rodziców. I to nas niezmiernie ucieszyło…

W rezultacie treningi przybrały regularną formę i po akceptacji prezesa Jana Andrusieczko, przystąpiliśmy do Stowarzyszenia LKS Mewa Resko jako

Akademia Piłkarska Orliki Mewa Resko.

 

 

Do zobaczenia na boisku :)

Inicjatorzy przedsięwzięcia 

Oktawiusz Jeż i Dariusz Mętel


Treningi

„Bardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu"
Henry Ford

treningi

Początkowo trenowaliśmy na obiekcie przy Szkole Podstawowej w Resku, później przenieśliśmy się na Zespół Boisk przy Gimnazjum w Resku. Jak jest ciepło ćwiczymy na dworze, jak pogoda nam nie sprzyja korzystamy z hali sportowej. Możemy trenować na tych obiektach dzięki uprzejmości ich zarządców: p. dyrektor Szkoły Podstawowej oraz p. dyrektora Gimnazjum w Resku. To ich duży wkład w rozwijane naszej pasji.Nasze kontakty

Aby zbierać doświadczenia na boisku, nawiązaliśmy współpracę ze znanymi klubami, a wśród nich można wymienić m.in. Kotwicę Kołobrzeg, Salos Szczecin, Pomorzanin Nowogard oraz AP Szczecin Piotra Rabe. Dużą rolę odegrała tutaj p. Maciej Kiszkiel, który utorował nam drogę do tych kontaktów. Dzięki tym znajomościom możemy często spotykać się na sparingach, których nie zastąpi żaden, nawet najlepszy trening, bo towarzyszą im zupełnie inne emocje.


Orliki Mewa Resko rosną w siłę 

Marzec 2012 r. to dla trenujących w AP Orliki Mewa Resko moment przełomowy. Na skutek dużego zainteresowania tym przedsięwzięciem opiekunowie podzielili nas na dwie grupy wiekowe:
- starsza rocznik 2001 – 2002
- młodsza rocznik 2003 i młodsi.
Od teraz treningi odbywają się nie trzy, ale pięć razy w tygodniu. Grupa starsza trenuje w poniedziałek, środę i piątek, a młodsza we wtorek i czwartek.


Reskie Orliki na profesjonalnych testach piłkarskich 

W kwietniu 2012 r. podczas rozgrywek, których organizatorem był SALOS SZCZECIN, pierwszy raz uczestniczyliśmy w profesjonalnych testach piłkarskich. Testy te oparte były na tych wykorzystywanych w szkoleniu niemieckich akademii piłkarskich. Z radością trzeba przyznać, że wypadliśmy w nich całkiem dobrze.


AP Mewa Resko na stadionie Pogoni 

Kolejnym ważnym etapem w rozwijaniu naszej pasji, było nawiązanie w maju 2012 r. współpracy z POGONIĄ SZCZECIN (rocznik 2002 r.). Dzięki temu mogliśmy rozegrać sparing na znanym nam, ale do tej pory tylko z obserwacji, obiekcie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. To miejsce dodało nam energii, a wraz z wielkim zaangażowaniem i ambicją, pozwoliło na wygranie spotkania 9 : 4. Można powiedzieć, że było to spotkanie przełomowe. Dało już się zauważyć progres w odczuwaniu pozytywnych emocji na boisku i poza nim. Fakt, że spędzamy dużo czasu razem sprawił, że potrafimy zbudować wspaniałą atmosferę zarówno przed, jaki i po meczu. Widać wielką radość z gry, co pozytywnie nastawia nas na przyszłe spotkania. W rezultacie w turniejach plasujemy się na coraz wyższych pozycjach.
Nasz udział w EURO 2012

4 czerwca przeżyliśmy niezapomniane emocje, ponieważ osobiście uczestniczyliśmy w OTWARTYM TRENINGU REPREZENTACJI DANII na obiekcie w Kołobrzegu. To dopiero było niezapomniane przeżycie. To czego byliśmy świadkami trudno jest nawet opisać słowami...

euroNasz pierwszy obóz

Od 23 do 29.08.2012 r. byliśmy na obozie sportowym w Ośrodku Wypoczynkowym ADRIA w Rewalu. Pojechaliśmy tam nie tylko dla zabawy, ale przede wszystkim po to, aby poprawić szybkość i kondycję, doskonalić technikę oraz różne formy podań, a także przezwyciężać własne słabości.

Poprzeczka była wysoko postawiona, więc dużo ćwiczyliśmy, ale był też czas na rozrywkę. Codziennie rano i po obiedzie mieliśmy trening na „orliku" w Trzęsaczu i Rewalu, ale wieczory były zarezerwowane na przyjemności: gry i zabawy na plaży, karaoke, dyskoteka, ognisko z kiełbaskami, basen...

W czasie pobytu w Rewalu udało nam się zagrać kilka sparingów, które pozwoliły nam poprawić współpracę na boisku i zgranie zespołu. Uważnie słuchaliśmy wskazówek trenera i wcielaliśmy je w życie, co potwierdziły spotkania z Akademią Piłkarską Marusza Kurasa. Pierwsze przegraliśmy 12:4, ale w drugim wzięliśmy sobie do serca uwagi trenera - byliśmy zdyscyplinowani, pewni w swoich interwencjach i kreatywni. Zagraliśmy bardzo dojrzale – tak powiedział później trener - i sparing zakończył się wynikiem 6 : 5 dla nas.
Rozegraliśmy również zwycięski spotkanie z Zagłębiem Lubin (12:8), pomimo tego, że w ich składzie grali chłopcy z rocznika 1999 – 2001 i osiągnęliśmy powalający wynik w meczu z Diamentem - 20:3, a z Unią Warszawa wygraliśmy 12:8.

Na pewno nasza ciężka praca na obozie będzie dawała owoce w nowym sezonie.

1 oboz 1

1 oboz 2

1 oboz 3
Pracowita jesień i zima 2012/2013...

Na przekór brzydkiej pogodzie w naszej szkółce bardzo dużo się działo. Możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że wykorzystaliśmy ten czas wyśmienicie na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich. Na pewno bardzo pomógł nam w tym p. Maciej Kiszkiel, trener juniorów Kotwicy Kołobrzeg, z którym odbyliśmy cykl treningów na przełomie listopada i grudnia. Miały one na celu poprawić naszą motorykę i dynamikę, która jest jednym z najważniejszych aspektów gry. Pan Maciej nie oszczędzał nas, ale się opłacało.

Dzięki tym treningom zdobyliśmy nowe doświadczenia, które z pewnością wykorzystamy na boisku w nadchodzącym sezonie. Były one również stażem trenerskim dla naszych dwóch trenerów: Dawida Ryby, o którym już pisaliśmy i Michała Andrusieczki, który dołączył do nas późną jesienią.

zima


Piłkarz Lechii Gdańsk w Resku 

W grudniu 2012 r. spotkaliśmy się z Łukaszem Kacprzyckim, młodym piłkarzem drużyny z ekstraklasy - Lechii Gdańsk. Przyjechał do naszego małego Reska, aby zachęcić nas do systematycznej pracy nad swoją formą, bo to właśnie praca jest kluczem do sukcesu. Przeprowadził z nami trening, a wiadomo, że każda nowa osoba, to nowe spojrzenie na grę i nowe rozwiązania do zastosowania na boisku.
Zimowy obóz sportowy w Kołobrzegu

Podczas ferii zimowych byliśmy na obozie sportowym w Kołobrzegu. Nocleg mieliśmy zapewniony w internacie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza, a codzienne treningi odbywały się na sali sportowej, którą także udostępniła nam szkoła.

Pojechaliśmy tam przede wszystkim, aby doskonalić zachowania zawodnika w sytuacji 1x1, stałe fragmenty gry oraz odbywać treningi strzeleckie. Ciekawym, nowym i przynoszącym efekty rozwiązaniem były zajęcia z treningu mentalnego, które pozwolą nam jeszcze lepiej przygotować się do rundy wiosennej. Uczyliśmy się także samooceny, bo każdy zawodnik przyznał sobie oceny za zachowanie, postępy i zaangażowanie w ciągu dnia.

Obóz pozwolił trenerom baczne przyjrzeć się zawodnikom, którzy w poprzedniej rundzie grali sporadycznie, a swoją postawą pokazali, że zamierzają walczyć, z pozostałymi zawodnikami, o miejsce w pierwszym składzie. Na koniec obozu trener odbył indywidualne rozmowy z każdym zawodnikiem.

W przerwie między treningami wybraliśmy się nawet do kina na bajkę „Ralph Demolka", na basen i na zajęcia z tenisa stołowego. Trenerzy zrobili nam wielką niespodziankę, zapraszając na jeden z porannych treningów znanych piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg: Koichiro Iizuka i Tomasza Parzy.

Z pewnością wszyscy, trenerzy i zawodnicy, są bardzo zadowoleni z tego wyjazd. Mogliśmy lepiej się poznać, zintegrować, a co najważniejsze doskonalić umiejętności techniczne i taktyczne.

Uczestnicy obozu: Filip Mętel, Kacper Kulesza, Olaf Jeż, Jakub Rościak, Eryk Jeż, Adam Kubień, Stefan Dobrzyński, Kacper Dul, Samuel Kubień, Łukasz Łachmanowicz.

zimowy


28 marca 2013 r.- druga wizyta Łukasza Kacprzyckiego 

 

 

To był super czwartek! W ten przedświąteczny dzień po raz drugi odwiedził nas Łukasz Kacprzycki – piłkarz Lechii Gdańska. Jeszcze raz mogliśmy posłuchać rad młodego, ale doświadczonego piłkarza, które teraz musimy tylko wcielić w życie... A przynajmniej postarać się to zrobić :)

kasprzycki
Mewa Resko w natarciu

We wtorek 9 kwietnia 2013 r. mieliśmy trening. Ktoś pomyśli nic szczególnego, ale zapewniamy, że to był wyjątkowy trening. Wszystko za sprawą nagrania reportażu do programu z cyklu „Wokół nas". Przyjechali do nas: p. Ernest Saj i Michał Borowiecki z TVP Szczecin. Sami dowiedzieli się o naszym istnieniu i wyrazili chęć zrobienia o nas krótkiego materiału. To naprawdę było profesjonalne nagranie. Nasi opiekunowie zrobili wszystko, żebyśmy mogli zaprezentować wszystkie nasze walory. Oczywiście my byliśmy bohaterami tego reportażu, ale to inni wypowiadali się o nas. My wystarczy, że pokazaliśmy co potrafimy i już nic nie musieliśmy mówić. Nasze umiejętności mówią same za siebie.
P. Oktawiusz Jeż krótko opowiedział naszą historię, pochwalił nas p. Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Miasta Reska, swoje zadowolenie wrazili też rodzice: mama Stefana Dobrzyńskiego i tata braci Kubień. Oczywiście głos zabrał też trener p. Dawid Ryba, który swoimi wypowiedziami rozpoczął i zwieńczył reportaż.

Dodatkowe informacje