Turnieje

I Turniej Orlików w Resku

10 września 2011 roku na Zespole Boisk przy Gimnazjum w Resku odbył się I TURNIEJU ORLIKÓW (rocznik 2001) O PUCHAR BURMISTRZA RESKA. Zorganizowali go nasi opiekunowie, ojcowie AP Mewa Resko, czyli p. Oktawiusz J. i p. Dariusz M. Ku naszemu zadowoleniu na zaproszenie organizatorów, odpowiedziały bardzo doświadczone już drużyny młodych piłkarzy. Dzięki temu mogliśmy uczyć się od najlepszych.

Wśród uczestników były tak znane kluby jak: ARKA GDYNIA, która wystawiła dwa zespoły, SALOS SZCZECIN, dwa zespoły KOTWICY KOŁOBRZEG oraz ENERGETYK GRYFINO. Oprócz AP Mewa Resko w rozgrywkach uczestniczył również ŚWIATOWID ŁOBEZ. W sumie turniej zgromadził 120 zawodników, którzy przy pięknej pogodzie i w jeszcze lepszej atmosferze, nie tylko rywalizowali, ale także nawiązywali nowe znajomości.

Teraz jeszcze nie osiągnęliśmy rewelacyjnego wyniku, ale nasz kolega Wiktor Zając zdobył tytuł NAJLEPSZEGO BRAMKARZA TURNIEJU. Jest już pierwszy sukces .

Olgierd Moskalewicz i Adam Frączczak w Resku

Gośćmi specjalnymi I TURNIEJU ORLIKÓW byli znani polscy piłkarze, którzy dodali tej imprezie prestiżu: Olgierd Moskalewicz i Adam Fraczczak.

Olgierd Mosklewicz – napastnik, zadebiutował w I lidze w 1992 roku, reprezentant Polski, wystąpił w 340 meczach w ekstraklasie, zdobywając 75 bramek, z Wisłą Kraków zdobył dwa Mistrzostwa Polski.

Adam Frączczak – napastnik, zawodnik Pogoni Szczecin.

Nasz wierny kibic

Od początku powołania grupy treningowej zauważył nas Burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński, który dołączył do grona naszych zwolenników. Zawsze mogliśmy liczyć na jego wsparcie i chętnie służył dobrą radą, a nawet objął patronat nad naszym turniejem. Chyba możemy go nazwać naszym przyjacielem.

Dodatkowe informacje