Turnieje - Piłkarskie Resko

Piłkarskie Resko

24 czerwca 2012 r. powietrze nad Reskiem nasycone było emocjami sportowymi, a to wszystko za sprawą młodych piłkarzy. Właśnie tej niedzieli odbył się na Zespole Boisk przy Gimnazjum w Resku II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ORLIKÓW O PUCHAR BURMISTRZA RESKA. Miejsce jak najbardziej adekwatne, bo patronem reskiego gimnazjum jest trener wszechczasów Kazimierz Górski.

 pilkarskie resko

W tym roku zaszczyciło nas swoją obecnością siedem drużyn: Salos Szczecin, Chemik Police, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Bolton Academy Szczecin, SAP Szczecin oraz dwie drużyny, które musiały przebyć naprawdę długą drogę: Zagłębie Lubin i Odra Opole. Zatem na pewno określenie ogólnopolski jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Niezmiernie ucieszyło nas tak duże zainteresowanie i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za udział, bo przecież bez nich, pomimo wielkich chęci, nie udałoby się nic zrobić. W tym miejscu należy wspomnieć, że w nawiązaniu kontaktów z tymi zespołami bardzo pomocny okazał się p. Maciej Kiszkiel.

Gościem specjalnym turnieju był Tomasz Parzy piłkarz m.in. Warty Poznań, Ceramik Opoczno, Arki Gdynia i Pogoni Szczecin. Piłkarz, który jest przykładem tego, że pochodząc z małej miejscowości można dojść do poziomu ekstraklasy. Jak sam powiedział, zaczynał tak jak chłopcy z AP Mewa Resko, ale w gorszych warunkach, bo nie miał takich świetnych obiektów, na których mógł potrenować. Z pewnością te słowa będą bardzo dużą motywacją do dalszej pracy dla młodych piłkarzy. Potwierdzają, że marzenia się spełniają, trzeba tylko im trochę pomóc, a wszelkiego rodzaju turnieje są doskonałą formą treningu.

Jako organizatorzy chcieliśmy zadbać o każdy szczegół i stworzyć jak najlepsze warunki do rywalizacji, dlatego przez całą imprezę emocje budował profesjonalny spiker, który na bieżąco komentował sytuację na boisku i zachęcał do głośnego kibicowania każdej drużynie. W tę rolę wcielił się Adam Wieczorek, dziennikarz Radia Kołobrzeg i Telewizji Kablowej Kołobrzeg. Jak sam powiedział, jeździ na turnieje po całej Polsce i my nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie.

Chłopcy z AP Mewa Resko po roku pracy, bo właśnie w czerwcu mija rok od rozpoczęcia treningów pod czujnym okiem Dawida Ryby, awansowali na czwarte miejsce. Nagrody indywidualne zdobyli natomiast: Adam Kubień, który włożył w swoja grę naprawdę dużo poświecenia - nagrodę Fair Play i Stefan Dobrzyński – okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju. Zadawalający jest fakt, że widać w grze chłopców duży progres. Potwierdza to wypowiedź chociażby Tomasza Parzy: „Potencjał chłopców na pewno jest duży, tym bardziej, że nie widać tutaj takich różnic pomiędzy tymi chłopcami z większych klubów. Teraz tylko kwestia dalszego treningu, popularnie mówiąc „obróbki”. (…) Widać chłopców, którzy mają predyspozycję do uprawiania sportu, a AP Mewa Resko nie zostaje w tyle na tle tych „lepszych” klubów. Wynik to drugorzędna sprawa, liczy się dobra zabawa i chęć rywalizacji z innymi zespołami, a tego tutaj nie brakuje. Te wszystkie czynniki są tutaj spełnione na 100%.”

Trener Dawid Ryba również jest pełen uznania dla gry swoich podopiecznych. Jest dumny z chłopców i bardzo zadowolony z postępów jakie zrobili na boisku. Zauważył, że podczas gry dają z siebie wszystko, wkładają w grę całe swoje serce, a ciężka praca owocuje. Poziom ich wyszkolenia w tej chwili jest nieporównywalny z tym sprzed roku. Każdy mecz jest lepszy od poprzedniego, bo chłopcy wprowadzają w życie uwagi i sugestie jakie im przekazuje.

pilkarskie resko 2

Bardzo ważna dla nas była ocena turnieju przez trenerów i opiekunów innych zespołów, zwłaszcza tych którzy przyjechali do nas po raz pierwszy. A to co usłyszeliśmy, przeszło nasze oczekiwania. Trener Odry Opole p. Radosław Rusin bardzo pozytywnie ocenił gościnność jaką zastali w Resku. Stwierdził, że był na wielu turniejach, ale z taką organizacją i tak serdecznym przywitaniem spotkał się pierwszy raz. Bardzo podobne wrażenia mieli p. Robert Dobrowolski – trener Zagłębia Lubin i p. Anna Michalska – kierownik zespołu.

Te budujące słowa, które padały z ust gości, utwierdziły nas w przekonaniu, że to co robimy jest potrzebne i może być wstępem do spełnienia marzeń. Dla nas jako organizatorów bardzo ważne jest, żeby stwarzać dobre warunki do zdrowej rywalizacji. Cieszymy się jak sprawiamy dzieciom przyjemność, bo przecież to jest naszym priorytetem. Mamy nadzieję, że ten rok naszej działalności sprawi, że przekonamy do niej jeszcze więcej ludzi, a szczególnie tych, którzy nie do końca nam kibicowali i nie wierzyli w sukces tego przedsięwzięcia. My ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby nadal dostarczać pozytywnych emocji, stwarzać młodym chłopcom warunki do rozwoju, a przede wszystkim uczyć aktywnego trybu życia. Piłka nożna to nie tylko rozwój fizyczny, ale także nauka dostosowywania się do panujących zasad, wzajemnej akceptacji, współpracy i zaufania. Staramy się patrzeć na piłkę nożną kompleksowo, dlatego na treningach zwracamy również uwagę np. na dietę chłopców. Często rozmawiamy z nimi i uświadamiamy, że to co jedzą i jak jedzą ma ogromny wpływ na ich sprawność fizyczną. Same treningi nie wystarczą, żeby osiągnąć wysoką formę.

 

Ostateczna tabela wyników przedstawiała się następująco:

  1. miejsce – Salos Szczecin
  2. miejsce – Chemik Police
  3. miejsce – Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg
  4. miejsce – AP Mewa Resko
  5. miejsce - Zagłębie Lubin
  6. miejsce - Odra Opole
  7. miejsce - Bolton Academy Szczecin
  8. miejsce - SAP Szczecin

 

Królem strzelców turnieju okazał się Wyszomierski Eryk (Salos Szczecin), a najlepszym bramkarzem Norbert Słoma (SAP Szczecin).

pilkarskie resko 3

Organizację tej imprezy umożliwili nam partnerzy, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie finansowo:
Swedwood Poland
Bank Spółdzielczy w Gryficach
Krewetki Resko
Piotr Rewucki
Cestra sp. jawna
IGMAT Śliwiński Krzysztof
Zachodniopomorska Fabryka Parapetów Arkadiusz Jeż i Monika Waszczuk
SCRUB JUMP  Piotr Tomala
Mirosław Czech
Paweł Chechła
Ryszard Zakrzewski
Rafał i Jan Michalczyszyn
Bar BARTEK Mariusz Merynowski
Czesław Frost
IN BUD Edyta i Artur Taśmińscy
GAMA sc Barbara i Oktawiusz Jeż
Italy fashion Barbara Mętel
Auto GAMA Marcin Bakunowski
Henryk Klik
ZUBWiT Mętlowie Cezary i Dariusz Mętel
MAGNUM Oktawiusz i Aneta Jeż

Chcielibyśmy teraz serdecznie podziękować wszystkim sponsorom w imieniu swoim, ale także młodych piłkarzy, którzy mogli przeżywać, także dzięki ich ofiarności tak wspaniałe chwile.
Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć na ręce Burmistrza Reska p. Arkadiusza Czerwińskiego bez przychylności którego, nie bylibyśmy w stanie zorganizować tego turnieju. Jesteśmy również bardzo wdzięczni p. Dariuszowi Siemaszowi, Dyrektorowi Gimnazjum w Resku, za wszelką udzieloną nam pomoc.

Oktawiusz Jeż
Dariusz Mętel

Dodatkowe informacje