Turnieje - Turniej Płoty

Zwycięski turniej Akademii Piłkarskiej Mewa Resko

 

 

Zawodnicy reskiej akademii 1 maja 2013 r. byli uczestnikami I Turnieju o Puchar Burmistrza Płotów, który odbył się na Stadionie Miejskim przy ulicy Koszalińskiej w Płotach. Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatora, którym był LKS Polonia Płoty. Można powiedzieć, że był to swego rodzaju rewanż za udział w Zimowym Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Reska, do którego po raz pierwszy zaproszono piłkarzy z sąsiednich Płotów.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: młodszej (rocznik 2003 i młodsi ) i starszej (rocznik 2002). Nasz klub wystawił, aż po dwa zespoły w każdej grupie, a oprócz nas w turnieju wzięły udział jeszcze trzy kluby sportowe:

Pomorzanin Nowogard – dwie drużyny grupy młodszej
Sparta Gryfice – po jednej drużynie w grupie młodszej i starszej; trenerzy Kamil Maślankiewicz, Artur Socha
Polonia Płoty – dwie drużyny; trenerzy Artur Nabrzeski, Krzysztof Szkup

Możemy poszczycić się tym, że nasza ekipa, była najliczniejsza. Mamy już tak wielu wychowanków , którzy regularnie trenują, że szkoda by było, nie wykorzystywać ich do gry podczas zawodów. Poza tym zdrowa rywalizacja turniejowa jest dla nich super doświadczeniem, którego nie zdobędą na żadnym, nawet najlepszym treningu. To duch rywalizacji wyzwala w zawodnikach szczególne pokłady siły i umiejętności.

Oto składy naszych drużyn:

AP Mewa Resko I (grupa starsza) – Olaf Jeż, Adam Kubień, Samuel Kubień, Cyprian Kurzyk (bramkarz), Adrian Ostrowski, Jakub Rośczak

AP Mewa Resko II (grupa starsza) – Wiktor Broniewski, Hubert Kukliński, Łukasz Łachmanowicz (bramkarz), Kacper Kulesza, Nikodem Tomala, Hubert Tymoszyński

AP Mewa Resko I (grupa młodsza) – Hubert Ciepliński (brmkarz), Kacper Dul, Eryk Jeż, Marcel Manel, Michał Rybka, Ksawery Sztuba

AP Mewa Resko II (grupa młodsza) – Marcel Broniewski (bramkarz), Amelka Jarucka, Oskar Kęsy, Jakub Leszczyński, Wiktor Olaszkiewicz, Sergiusz Walentynowicz.

Trenerami reskich zawodników był niezawodny Dawid Ryba (grupa starsza) i Michał Andrusieczko (grupa młodsza).

Trzeba przyznać, ze organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali turniej bardzo profesjonalnie, a co jeszcze bardziej cieszy, widać było również ogromne zaangażowanie rodziców gospodarzy. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwóch sąsiadujących ze sobą boiskach, o dobry doping dbał prowadzący Zbigniew Klimas, a oprawą muzyczną zajął się Jakub Kasprzak. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali dwaj sędziowie – Grzegorz Ratajczyk i Krzysztof Liszniański. Ze strony prowadzącego popłynęły słowa uznania w kierunku kibiców naszej drużyny, czyli głównie rodziców i znajomych dzieci. Podkreślił, że w kategorii najlepsi kibice na pewno zajęliby pierwsze miejsce. Słonko też dodało coś od siebie, bo pogoda była wspaniała, a w miarę zaangażowania turnieju, miejsca dla widzów zapełniały się.

Po ciężkiej pracy na boisku i wybieganiu wielu kilometrów Mewa I (grupa młodsza) awansowała do finału, w którym pokonała drużynę gospodarzy 4:0. Strzelcami bramek byli: Kacper Dul – 3, Eryk Jeż – 1. Drużyny w grupie starszej grały system każdy z każdym, który w ostateczności nie prowadził do finału, o zwycięstwie decydowała liczba zdobytych w ciągu całych zawodów punktów.

AP Mewa Resko spokojnie może uznać 1 maja 2013 r. za szczęśliwy dzień, bo zdobyła wszystkie nagrody turnieju:

I miejsce (grupa młodsza) – Mewa Resko
I miejsce (grupa starsza) – Mewa Resko
Król Strzelców (grupa młodsza) – Kacper Dul (zdobywca 7 bramek)
Król Strzelców (grupa starsza) – Jakub Rośczak (zdobywca 7 bramek).
Najlepszy Bramkarz (grupa młodsza) – Marcel Broniewski

Wyniki zwycięskiego składu AP Mewa Resko I:

Mewa I – Mewa II – 6 : 1
Mewa I – Sparta Gryfice - 1 : 1
Mewa I – Polonia Płoty II – 7 : 0
Mewa I – Polonia Płoty I – 3 : 0

Nagrody dla zwycięzców wręczali: p. Piotr Jasina, Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach i Prezes LKS Polonia Płoty, p. Edward Pruski. Oprócz pucharów i nagród indywidualnych, wszystkie drużyny, na osłodzenie gorzkich łez porażki, otrzymały słodycze.

Wyniki jakie uzyskaliśmy podczas tego turnieju potwierdzają tylko, że nie zmarnowaliśmy naszej ciężkiej pracy.

Na koniec składamy na ręce p. Mariusza Marynowskiego, właściciela Baru Bartek, serdeczne podziękowania, za to, że nas nie zawiódł i po raz kolejny zafundował wszystkim pyszną grochówkę. Przydała się bardzo, bo walka była zacięta i wymagała od wszystkich zaangażowania całej energii.

Dodatkowe informacje